Trampkarze trenera Mariusza Sierpińskiego wygrywają z Chróścicami

Trampkarze trenera Mariusza Sierpińskiego wygrywają z  Chróścicami

Na boisku LZS ,,TOR” Dobrzeń Wielki rozegrano kolejne derby gminy. Tym razem zmierzyły się drużyny trampkarzy LZS ,,TOR” Dobrzeń Wielki oraz Victorii Chróścice

Jak zawsze meczom tym towarzyszy wielkie zainteresowanie ze strony kibiców. Tak też było i tym razem. Bez względu na to jakie pozycje w tabeli zajmują obie ekipy wiadome jest ze zawodnicy zostawią sporo potu na boisku by zdobyć trzy punkty.

Na co dzień wszyscy Ci chłopcy są kolegami chodzą do jednej szkoły. Jednak gdy zbliża się ten dzień zaczyna się walka psychologiczna polegająca na przestraszeniu i wyśmiewaniu się z przeciwnika.

Zawsze swoim zawodnikom powtarzam bądź mądrzejszy i pokaż, że jesteś lepszy na boisku.

Tak też było i tym razem.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mariusza Sierpińskiego do meczu przygotowywali się bardzo spokojnie. Po dwóch porażkach byli nieco przybici jednak potrafili się pozbierać i zagrać bardzo dobry mecz. Duża w tym też jest zasługa kierowniczki Marty Sierpińskiej, która na co dzień rozmawia z naszymi zawodnikami i dodaje im otuchy.

Mecz rozpoczął się o godz. 11.00

Od pierwszych minut było wiadome, że będzie dużo walki. Victoria próbowała od samego początku przejść do wysokiego pressingu. Jednak takie poczynania są dosyć często przerabiane przez Trenera Mariusza na treningu i zawodnicy wiedza jak w takich sytuacjach mają się zachować. Pierwszych 12 minut tak właśnie wyglądało. Po upływie tego czasu TOR nieco zwolnił zaczął wdawać się w poczynania zawodników lekki chaos. Na szczęście w tym okresie gry Victoria nie potrafiła tego wykorzystać. Zasługa w tym świetnie zorganizowanego bloku defensywnego.

Pierwsza połowa kończy się remisem.

Podczas przerwy w szatni TOR-u było słychać jak trener Sierpiński omawia błędy które zostały popełnione i co należy zrobić, aby to zmienić. Mocne i głośne słowa motywacji i wiara w to co zawodnicy potrafią przynosi zamierzony efekt.

Od początku drugiej połowy widać ogromną przewagę trampkarzy TOR-u, która z każdą minuta przybliża nasz zespół do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Wykorzystywanie całej przestrzeni boiska przynosi kolejne groźne sytuacje pod bramką Victorii. Strzelamy po idealnie rozegranym stałym fragmencie gry. Autorami tej bramki jest oczywiście cały zespół, ale aktorów było kilku Jakub Hodera, Igor Kocik i Michał Indyk ten ostatni był zarazem egzekutorem i mamy 1:0

Po stracie bramki Victoria się poderwała próbując odrobić stratę, ale nie potrafiła tego zrobić. Nasi zawodnicy w każdej strefie boiska zdecydowanie dominowali. W końcu udało się i strzelamy kolejną bramkę po bardzo dobrym zachowaniu całego zespołu. Zawężenie pola gry, wysoki pressing, przejmujemy piłkę w środkowej strefie, zagranie do Mateusza Passon który zdobywa prowadząc piłkę teren i idealnie wykłada ją Kacprowi Indykowi i mamy 2:0

Widać że ta bramka jeszcze bardziej nas nakręca. W tym momencie wkracza znowu trener Sierpiński i zwraca uwagę swoim zawodnikom, że nie można sobie pozwalać na indywidualne zagrania. Jesteśmy zespołem i gramy razem, a nie indywidualnie. Kontry które wyprowadzamy muszą być staranne i w sytuacjach, gdy mamy przewagę musimy ją wykorzystać.

Trzecią bramkę zdobywamy po raz kolejny ze stałego fragmentu gry tym razem zdobywa ją Gabriel Gandyra. W końcówce meczu nasza wyższość przypieczętował Tomek Filc broniąc efektownie rzut karny. Wygrywamy 3:0 całkiem zasłużenie.

TOR zagrał w składzie, który zasłużył na wyróżnienie:

Tomasz Filc, Dawid Walos, Michał Indyk, Igor Kocik, Martin Filipp, Paweł Duda, Jakub Hodera, Miłosz Czupryński, Maximilian Maciosek, Mateusz Passon, Kacper Indyk, Jakub Bartczak, Barek Zaremba, Gabriel Gandyra, Bartek Walos i Filip Tyszkowski.

zdjęcia Marta Sierpińska https://get.google.com/albumarchive/118286102899081616516/album/AF1QipM_9b1PtZSeHeT13d-KSPz0wdn55c0pwhDiJz9C?source=pwa