Autor:

Utworzono:

03.09.2016

Relację przygotował Mateusz Sierpiński.

W piątek 2 września sezon w 1-szej lidze zainaugurowali nasi trampkarze. Na mecz o godzinie 18:00 w Karłowicach pojechała kadra 13 zawodników .

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando naszego zespołu i nie było to spowodowane osłabieniem przeciwników, ale bardzo dobrą dyspozycją naszych chłopaków podczas tego meczu. Wykorzystywanie całej szerokości boiska, mądre podpowiedzi oraz dokładne podania pozwoliły nam szybko objąć prowadzenie. Już w 5 minucie bramkę zdobył kapitan naszej drużyny Jacek Passon, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zaledwie 4 minuty później doskonale w akcję ofensywną wprowadził się Martin Filipp, który podwyższył wynik na 0-2. Kolejne 5 minut i kolejna bramka, tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Indyk, który z zimną krwią wykorzystał stuprocentową sytuację. W 22 minucie spotkania było już 0-4 dla naszych zawodników, a drugą swoją bramkę zdobył Jacek Passon. W 28 minucie bramkę zdobyła także nasza wisienka w drużynie czyli Jessica Hyla, która wykorzystała prostopadłe podanie Jacka Passona. Spragniony bramki był również Michał Indyk, który w 31 minucie po samotnym rajdzie przez całą długość boiska profesorskim lobem pokonał bramkarza drużyny gospodarzy. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 0-6 i w drugiej połowie mogliśmy sobie pozwolić na spokojniejszą grę.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie i zarazem pierwszą dla drużyny Polonii zdobył w 41 minucie Ziemowit Cieśla, a w 58 Damian Ramus. To były jedyne przebłyski drużyny Polonii Karłowice , która wykorzystała dwa momenty zaspania naszych chłopców. W 65 minucie bramkę na 2-7 zdobył (obchodzący dzisiaj urodziny, Wszystkiego Najlepszego!) Jakub Dymek, a na 2 minuty przed końcem, bo w 68 minucie spotkania po wręcz telewizyjnej wymianie podań pomiędzy Jakubem Łodzianą a Miłoszem Czupryńskim bramkę ustanawiającą wynik spotkania zdobył ten pierwszy z nich.

Podsumowując całe spotkanie możemy być naprawdę zadowoleni z poziomu gry jaki przedstawił nasz zespół i jeżeli ten poziom utrzymamy to myślę, że możemy sprawić niejedną niespodziankę w obecnym sezonie. Każdy z zawodników zaprezentował bardzo dobry poziom i jeśli dalej chłopcy będą podchodzili do meczy w podobnym skupieniu i koncentracji to myślę,że możemy być spokojni.

Polonia Karłowice 2-8 Tor Dobrzeń Wielki (0-6)
5’ Jacek Passon (karny)
9’ Martin Filipp
14’ Kacper Indyk
22’ Jacek Passon
28’ Jessica Hyla
31’ Michał Indyk
41’ Ziemowit Cieśla (Polonia)
58’ Damian Ramus (Polonia)